Kurbanlıkların Yetiştiği Ortam Önemli!

Kurbanlıkların Yetiştiği Ortam Önemli!

Kurban Bayramına günler kala hayvan yetiştiricisi Ergün Çetin vatandaşları uyardı..

Uzun yıllardır Yalıkavak Mahallesinin Geriş üstü mevkiinde hayvan yetiştiriciliği yapan Ergün Çetin, “Küpelere ve veteriner bilgilerinin yanında hayvanların yetiştiği ortamda önemli” dedi.

Yalıkavaklı hayvan yetiştiricisi Çetin, kurban bayramında vatandaşların da sağlıklı ve güvenli hayvanlardan kurban yapmalarının yanında diğer önemli bir konunun da hayvanların doğal ortamda yetişmelerine dikkat etmelerini önererek şunları söyledi:

Ödeyeceğiniz bedelin en önemli karşılığı doğal ortamda yetişmiş hayvanlar olmalı..

“Hayvanları Tarım ve Orman Bakanlığının sayfalarından birisi olan https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr üzerinden takip etmek mümkün. Bunun için telefonlarınıza indireceğiniz uygulama işinizi kolayca yapmanızı sağlıyor. Bunun yanında en az bunun kadar önemli olan diğer bir konuda kurban edeceğiniz hayvanların doğal ortamda yetişmeleri konusudur. Uzun yıllardır Yalıkavak ve Geriş tepelerinde ki meralarda hayvanlarımızı yetiştirip, kurban ve adak ihtiyacı olan vatandaşlarımızın isteklerine cevap veriyoruz. Kısacası Ödeyeceğiniz bedelin en önemli karşılığı doğal ortamlarda yetişmiş hayvanlar olmalı…”

İletişim: Ergün Çetin / 0 537 682 72 91 / cetinergun@gmail.com

https://bodrumkurbanadak.com/

Geriş Mah. Kemer Sok. Mezarlık Üstü Bodrum / MUĞLA

Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.