İyi bir kurbanlık alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

İyi bir kurbanlık alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Kurban satış pazarları kurbanlıklarla dolmaya başlarken, ibadet etmek isteyenleri de tatlı bir telaş kapladı.

İyi bir kurbanlık almayan isteyenleri uyaran uzmanlar, kurbanlık alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı: Kurbanlıklar üç yaşına girmiş olmalı, gözü görüyor olmalı, kesileceği yere kendi ayaklarıyla gitmeli, kulakları yerinde olmalı ve son olarak kuyruğu ve boynuzlarının üçte birinden fazlası yerinde olmalı.

Kurbanlık alırken nelere dikkat edilmeli?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Müslüman coğrafyalarda kurbanlık telaşı başladı. Allah’ın rızasını kazanmak için kesilen kurbanlıklar, satış alanlarındaki yerini aldı. Peki, uygun fiyata iyi bir kurbanlık almak isteyenler, kurbanlık alırken nelere dikkat etmeli?

Kurban Bayramına çok kısa bir süre kaldı. Pazarımızda şuanda kurbanlıklarımızın satışı devam ediyor. Kurbanlıklarda dinimizce gerekli olan bir takım özellikle mevcut. Öncelikle kurbanımızın üç yaşını doldurduğunu görüyoruz. Bunu da kurbanımızın ağzında ki dişlerden anlıyoruz. Eğer ağzında ki küçük dişler gidip yerine büyük dişler gelmişse bu hayvan üç yaşını doldurmuş oluyor. Küçükbaş hayvanlarımızda en az altı aylık veya annesinin büyüklüğüne kavuşması gerekiyor.

Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.